Trophy Room

HISTORIC RESULTS

2004/2005 Results 2005/2006 Results 2006/2007 Results 2007/2008 Results
2008/2009 Results 2009/2010 Results 2010/2011 Results 2011/2012 Results
2012/2013 Results 2013/2014 Results 2014/2015 Results 2015/2016 Results
2016/2017 Results

CURRENT RESULTS

2017-18 Results

VWDL Tournament Event
Results 2003-2004

Irene Hornosty Memorial Shoot

1st Place AnnaMarie Shuler & Wanda Perry
2nd Place Mary Wright & Kim Bell
3rd Place Wendy Telford & Maureen Ranville
4th Place Dolly Andrews & Yuko Kakizaki

All Stars Shoot

1st Place Mandy Fleck
2nd Place Debbie Ryan
3rd Place AnnaMarie Shuler
4th Place Temple Smith

Open Singles Shoot

1st Place Barb Csinos
2nd Place Jane Stewart
3rd Place Catherine Heal
4th Place Marlyn Butler

Christmas Triples Shoot

1st Place Mary MacKinnon, Vi Kuusisto, Dolly Andrews
2nd Place Linda Stephens, Barb Csinos, Tricia Hope
3rd Place Mandy Fleck, Petra Blondeau, Donna May
4th Place AnnaMarie Shuler, Pauline Purnell, Susan Ingram

January Doubles Shoot

1st Place Marlyn Butler & Mandy Fleck
2nd Place Barb Csinos & Doreen Ranville
3rd Place Mary Wright & Kathy Meade
4th Place Susan Redden & Connie Bowlier

Sweetheart Tournament

1st Place Joy Lovelace & Malcolm Barker
2nd Place Mandy Fleck & Roger Lavigne
3rd Place Zandra Olney & Terry Ryder
4th Place Kathy Orr & Crawford Orr

Percy Tournament

1st Place Debbie Ryan & Lisa Wright
2nd Place Doreen Ranville & Judy Svartka
3rd Place Marlyn Butler & Mandy Fleck
4th Place Faye Bligh & Jane Stewart

League Cup

1st Place Tasmanian Devils
2nd Place Dew Drops
3rd Place Tequila Shooters
4th Place She Devils

A Division Awards

Top Teams
1st:
Dew Drops
2nd:
Tasmanian Devils
3rd:
She Devils
High Finish:
Faye Bligh - 154
High Score:
AnnaMarie Shuler & Mandy Fleck - 177
High Doubles:
Debbie Ryan
High Singles:
AnnaMarie Shuler
180s:
Debbie McComb
Dolly Andrews
Lori Skinner
Chris Cole (3)
Wendy Telford
Jane Stewart
Mary MacKinnon (3)
Doreen Ranville (2)
Helen Gooding
Gail Hunter
AnnaMarie Shuler (2)
Colleen Spencer
Pauline Aveyard
Most Sportsmanlike Team
Dew Drops, Kool Katz, Treasure Trolls
Top Ten A Division All Stars
1: AnnaMarie Shuler
2: Joy Lovelace
3: Lorraine Condon
4: Mandy Fleck
5: Barb Csinos
6: Debbie Ryan
7: Mary MacKinnon
8: Faye Bligh
9: Doreen Ranville
10: Barb Wallace

B Division Awards

Top Teams
1st:
Outcasts
2nd:
302 Cannons
3rd:
Pixies
High Finish:
Kerry Shumka - 158
High Score:
Ashley Humber - 174
High Doubles:
Tracey Purnell
High Singles:
Sharon Timmons
180s:
Tracey Purnell
Most Sportsmanlike Team
Top Ten B Division All Stars
1: Sharon Timmons
2: Kim Bell
3: Kim Bate
4: Mary Jane Anderson
5: Amanda Pereira
6: Marnie Jewitt
7: Connie Bowlier
8: Jutta Auchincloss
9: Fawn Fairburn
10: Sharon Hammond

C Division Awards

Top Teams
1st:
Cougars
2nd:
Chuckers
3rd:
Pooh Bears
High Finish:
Jean White - 158
High Score:
Carol Robins - 174
High Doubles:
Jenn Waite
High Singles:
Jenn Waite
180s:
Tracey Purnell
Most Sportsmanlike Team
Aimers
Top Ten C Division All Stars
1: Jenn Waite
2: Carol Robins
3: Terry Aitken
4: Carmen Bentley
5: Barb Kent
6: Debbie Arnason
7: Debbie Belanger
8: Johanna Hebdon
9: Joyce Allensen
10: Sylvia Fehr